SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosa 9671428
nr 967 1428
Dosa
Silver, Birmingham, glasinsats, höjd: 9 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 15 juni 2015
kl 20:24:05
15/6 20:19:05
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver